تبلیغات
هیئت رزمندگان اسلام شهرستان بهشهر - 5 شعبان سالروز ولادت با سعادت حضرت امام سجاد(ع) مبارک

 

میلاد امام زین العابدین (ع)، فخر دین، 

روشنی آسمان و زمین بر عموم مسلمین مبارک باد

ولادت با سعادت حضرت امام سجاد(ع)

معبود من
اگر تو مرا بیم دهی ، چه کسی مرا از تو ایمنی می بخشد
و اگر تو به تنهایی ام افکنی چه کسی به یاری ام بر می خیزد
و اگر تو ناتوانم خواهی ، چه کسی مرا توانا می گرداند

تعجب امام سجاد(ع) از انسان های بی تفاوت :
امام سجاد علیه السلام فرمود:
تعجّب دارم از کسی که نسبت به تشخیص خوب و بد خوراکش اهتمام می ورزد که مبادا ضرری به او برسد، چگونه نسبت به گناهان و دیگر کارهایش اهمیّت نمی دهد و نسبت به مفاسد دنیایی، آخرتی، روحی، فکری، اخلاقی و… بی تفاوت است.

ویژگی‌های منافقین در کلام امام سجاد(ع) :
منافق نهى می‌کند و نهى نمى‌‏پذیرد و امر می‌کند به آنچه خود انجام نمی‌دهد و وقتى به نماز مى‏‌ایستد “اعتراض” می‌کند و التفات و توجهش به غیر خداست. ابوحمزه ثمالی از امام چهارم زین‌العابدین علیه‌السّلام روایت کرده که فرمود: بدرستى که منافق نهى می‌کند و نهى نمى‌‏پذیرد و امر می‌کند به آنچه خود انجام نمی‌دهد و وقتى به نماز مى‏‌ایستد “اعتراض” می‌کند. (التفات و توجهش به غیر خداست.)پرسیدم ای فرزند رسول خدا(ص) “اعتراض” چیست؟ فرمود: هنگامى که به رکوع می‌رود چون چهارپایان فرود می‌شود یعنى از رکوع چیزى درک نمی‌کند. روز را به شب می‌برد و همّش خوراک است با این که روزه نبوده است. در هر بامدادی فکری جز خوابیدن ندارد و همّش خواب است با این که شب بیدار نبوده است. اگر با تو سخن گوید، به تو دروغ می‌گوید. اگر به او امانت بسپارى، خیانت کند. و اگر از او پنهان و غایب شوى، غیبت تو را مینماید و اگر به تو وعده دهد، وفا نمی‌کند.

وجوب شناخت منافق از حیث مصداق و فراگیرشناسی و جریان شناسی، برای کسانی که ثروت و اعتبار و زمان بیت المال را در اختیار دارند بسیار لازم و ضروری است. زیرا عدم شناخت ابعاد وجودی منافق، راه را برای نفوذ ایشان در قلب و ذهن متصدیان قدرت باز می کند تا موجبات انحطاط سیاستهای کلان را میسر سازند.

برچسب ها: تعجب امام سجاد(ع) از انسان های بی تفاوت، میلاد امام زین العابدین(ع)، میلاد سید الساجدین(ع)، میلاد امام سجاد(ع)، میلاد امام چهارم مسلمین، ولادت امام زین العابدین(ع)، ولادت امام سید الساجدین(ع)،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 توسط هیات رزمندگان
تمامی حقوق مطالب برای هیئت رزمندگان اسلام شهرستان بهشهر محفوظ می باشد